FalconAI’dan moda ve yapay zekayı buluşturan mobil uygulama: FashionI


FalconAI, sene başında ACT Venture Partners’tan aldığı 2.5 milyon euroluk yatırımla dikkat çekerken hızını kesmeyip Dota 2 Koçu’yla eylülde yine karşımıza çıkmıştı. Son dönemde öne çıkan yerli yapay zeka şirketi şimdi ise yapay zekayı ve modayı birleştirdiği mobil uygulamasıyla gündemde.

Yeni bir yapay zeka uygulaması olan ve kişisel hale getirilmiş alışveriş ve moda hizmeti sunmayı amaçlayan FashionI, aslında kullanıcıların kişisel zevklerini belirliyor ve her kullanıcı için ayrı bir liste sunuyor. Gelişmiş yapay zeka teknolojisi sayesinde kullanıcının üstünde durduğu ürünleri değerlendirerek moda zevkini belirliyor ve onlara ait özel listeler hazırlayarak keyifli bir kullanım deneyimi sağlıyor.

Mottosu ‘Moduna Göre Moda’ olan FashionI kullanıcıların günlük modunu dinledikleri şarkılardan yola çıkarak belirleyebiliyor ve gerçekten de moduna göre kıyafet tavsiyesinde bulunabiliyor.

Paten alma sürecini ABD’de başlatan FalconAI, geliştirdiği bu yeni yapay zeka ürününün aslında stil danışmanlarından ilham aldığını belirtti. Kendisini son moda trendlerine göre güncelleyebilen FashionI uygulaması moda kurallarına göre kişiye özel kombinler oluşturuyor. Yani kullanıcılar FashionI sayesinde hem modayı yakından takip edebilecek hem de kendilerine özel kombinleri vakit kaybı yaşamadan oluşturabilecekler.